شنبه 05 اسفند 1402 - 22:14

کد خبر 374850

دوشنبه 23 بهمن 1402 - 07:21:59


این جام ملت‌ها نبود، جام جهانی بود!

ورزش 3/دیدار نهایی جام جهانی و جام ملت‌ها پنج شباهت جالب با یکدیگر داشته است.
جام جهانی 2022 و جام ملت‌های 2023 قطر شباهت‌های زیادی با یکدیگر داشتند به ویژه در دیدار نهایی که پنج اتفاق مشترک در آن افتاد و دیدار فرانسه-آرژانتین را در برخی از مسائل شبیه به دیدار اردن و قطر کرد.
در ادامه به پنج شباهت فینال جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های 2023 قطر خواهیم پرداخت:
1. ورزشگاه لوسیل
دیدار نهایی تیم‌های آرژانتین و فرانسه در ورزشگاه لوسیل دوحه، پایتخت قطر، برگزار شد و همین ورزشگاه میزبان فینال هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا بین قطر و اردن بود، این ورزشگاه با ضرفیت 89900 نفر بزرگترین ورزشگاه قطر است.
2. همه چیز با یک پنالتی شروع شد:
لیونل مسی، کاپیتان آرژانتین، در فینال جام جهانی در دقیقه 23 با یک ضربه پنالتی بازی را یک بر صفر کرد و در فینال آسیا هم اکرم عفیف، ستاره تیم ملی قطر، اولین گل این تیم را با ضربه پنالتی وارد دروازه اردن کرد.
3. سه ضربه پنالتی در دیدار فینال
در بازی آرژانتین و فرانسه 3 ضربه پنالتی در وقت‌های معمولی و اضافه گرفته شد که دو ضربه به سود فرانسه و یک ضربه به سود آرژانتین بود، در فینال آسیا هر 3 پنالتی به سود قطری‌ها بود، اما جالب است که در این مسابقه هم 3 پنالتی اعلام شد و هر سه آن به گل تبدیل شد.
4. امباپه و عفیف، هت‌تریک در دیدار نهایی
در فینال جام جهانی 2022 امباپه 3 گل به آرژانتین و اکرم عفیف هم مقابل اردن موفق به هت‌تریک شد، اکرم عفیف اولین بازیکنی است که در تاریخ فینال جام ملت‌های آسیا هت‌تریک می‌کند و اولین قطری‌ای است که پس از چهار گلی که العمز علی مقابل کره شمالی به ثمر رساند در یک مسابقه بیش از دو گل به ثمر می‌رساند!
5. عبای عربی "بشت"
مسی و الهیدوس دو بازیکنی هستند که با عبای عربی (بشت) جام قهرمانی را بالای سر بردند و این وجه اشتراک دو کاپیتان تیم‌های قهرمان در پایان مسابقات بود.سایر اخبار مرتبط