سه‌شنبه 02 مرداد 1403 - 22:07

کد خبر 550548

چهارشنبه 20 تیر 1403 - 17:59:12


صدور هشدار سیلاب برای مازندران


ایرنا/ هواشناسی مازندران با اشاره به فعالیت ناپایداری محلی و همرفتی نسبت به وقوع سیلاب محلی و نقطه‌ای در دامنه‌ها و ارتفاعات این استان هشدار داد.

هواشناسی مازندران زمان فعالیت این سامانه را در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب روزهای پنجشنبه این هفته تا روز یکشنبه اعلام و پیش‌بینی کرد: آسمان این استان در طی این مدت با رگبارورعد و برق پراکنده، وزش باد و با احتمال تگرگ همراه خواهد بود.
هواشناسی منطقه اثر این سامانه ناپایدار را در دامنه ها و ارتفاعات استان پیش بینی کرد و نسبت به ریزش سنگ در جاده ها و محورهای کوهستانی، صاعقه و احتمال وقوع سیلاب نقطه ای و محلی در طی این مدت هشدار داد.
هواشناسی مازندران در اخطاریه سطح زرد، به شهروندان توصیه کرد علاوه بر انجام اقدامات پیشگیرانه و پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی و و رعایت جوانب احتیاط در فعالیت ها طبیعت گردی در ساعات بعدازظهر، از اسکان یافتن در حاشیه و بستر رودخانه ها، مسیل ها و مناطق مرتفع در طی این مدت خودداری کنند.
براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر در ارتفاعات نیمه غربی با احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد و روز پنجشنبه نیز صاف تا نیمه ابری با تداوم هوای گرم و شرجی و در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر در ارتفاعات با رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد پیس بینی شده است.
آسمان مازندران از روز جنعه این هفته تا روز یکشنبه آینده صاف تا نیمه ابری با کاهش نسبی دما و در ساعات بعدازظهر و شب با افزایش ابر، به ویژه در دامنه ها و ارتفاعات با رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد و در روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز صاف تا نیمه ابری خواهد بود.


پربیننده ترین


سایر اخبار مرتبط